ЄС на роздоріжжі: Умланд про виклики європейській солідарності.


Завдання ЄС - збереження єдності
Європейський Союз стикається з складним завданням - зберегти єдність і спільні цінності, на яких базується блок. Позиція Словаччини та Угорщини стає тестом на міцність європейської солідарності та здатності протистояти внутрішнім і зовнішнім викликам.
Словаччина опинилася в центрі уваги через зростаючі антизахідні настрої та політичні дії керівництва, що викликають питання у партнерів. Ситуацію ускладнює нещодавній візит прем'єр-міністра Словаччини до Володимира Путіна, що викликав критику та занепокоєння.
Антизахідні тенденції розповсюджуються в багатьох країнах і спрямовані проти демократії, зазначає аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд.
"Ці антизахідні тенденції, які є в багатьох країнах світу, не тільки Європи, в чомусь пов'язані з долею путінського режиму. І тому війна, яку веде Україна, – це також оборона західних демократій від цих антидемократичних сил", – підкреслив аналітик.
Словаччина та Угорщина, які відхиляються від демократичних принципів, ставлять під сумнів здатність ЄС зберігати єдність. Умланд зазначив, що структура Європейського Союзу не передбачає такого роду конфронтації і немає ефективних інструментів для розв'язання ситуації.
"Якби зараз Словаччина або Угорщина були б тільки кандидатами, ймовірніше, вони не стали б членами Європейського Союзу. І зараз перед ЄС стоїть проблема, що ці країни вже є членами союзу, а інструментів для того, щоб скоригувати їхній зовнішньополітичний курс або навіть виключити з Європейського Союзу, немає, або їх дуже важко застосувати", – зазначив Умланд.
Читайте також
- У Трампа розробили пакет санкцій проти банківського сектора РФ та "Газпрому": Reuters про деталі
- Держдеп США схвалив пакет з навчання та підтримки F-16 для України на суму $310,5 млн
- Українці вже отримали понад 62 тисячі витягів із Реєстру зниклих безвісти
- Україна не прийме мир за будь-яку ціну: Сибіга назвав 3 ключові червоні лінії у переговорах з РФ
- Росія посилила атаки після початку мирних переговорів: дані ООН
- Міноборони допустило до експлуатації понад 120 нових видів озброєння у квітні