З лютого 2022 року на енергоінфраструктуру Росії та України було здійснено понад 2400 атак.


За даними некомерційної організації ACLED, напади на інфраструктуру України та Росії тривають з лютого 2022 року. Загалом було здійснено понад 2400 нападів.
За інформацією шведського видання SVT, перемир'я не було оголошено після розмови між Дональдом Трампом, президентом України Володимиром Зеленським та президентом Росії Володимиром Путіним.
Дослідник глобальних енергетичних систем Хенрік Вахтмайстер з Упсальського університету вважає, що енергетичне перемир'я було б вигідним для обох сторін. За його словами, українська сторона мала би можливість відновити свою інфраструктуру, а російська сторона могла би зменшити загрозу удару з боку України.
Напади з боку Росії спрямовані на системи теплопостачання, електростанції та розподіл, з метою послабити обороноздатність та волю України до захисту.
Згідно з даними Міжнародної енергетичної ради, українські потужності з виробництва електроенергії, які працюють на вугіллі та газі, постраждали на 70 відсотків.
Зі свого боку, Україна атакувала нафтопереробні заводи та експортні маршрути Росії, з метою зменшити доходи від нафти.
Незважаючи на збитки, Вахтмайстер вважає українську енергетичну систему надійною, оскільки вона змінилася та стала незалежною від російської системи після початку вторгнення 24 лютого 2022 року.
Сьогодні, 28 березня, Росія масово атакувала Дніпро безпілотниками, зокрема ресторанно-готельний комплекс "Бартоломео".
Читайте також
- «Укрзалізниця» призначила додатковий поїзд між Києвом і Одесою на великодні свята
- У Києві повітряна тривога тривала понад 20 хвилин
- Атака на Київ та вибухи у Росії: головне за ніч
- У Домінікані обвалився дах нічного клубу: кількість загиблих зросла
- Ситуація з полоненими китайцями. Зеленський розповів про реакцію США
- Україна ідентифікувала 155 громадян Китаю, які воюють проти України