Навіщо Китай відправляє солдатів на війну в Україну? Версія The Hill.

Солдати Китаю прибувають в Україну
Солдати Китаю прибувають в Україну

Китай готується вислати своїх солдатів в Україну з метою отримання бойового досвіду та його використання в майбутніх конфліктах. Про це повідомляє "Главком" з посиланням на The Hill.

За інформацією колишнього співробітника західної розвідки, в Україні на боці Росії воює близько 200 китайських військових. Інформацію підтвердили два американські посадовця, які залишилися анонімними і зазначили, що кількість солдатів перевищує 100.

Президент України Володимир Зеленський також заявив про присутність понад 150 китайських військових, а українські сили нещодавно взяли в полон двох з них.

Уряд США вважає цих військових найманцями, які не мають офіційного зв'язку з Пекіном. Проте, незалежно від правдивості цієї інформації, США та інші західні країни повинні запровадити суворі санкції проти Китаю за його дозвіл на участь громадян у війні проти України, зауважує колумніст Гордон Чанг.

"Комуністична партія прагне отримати перший руки досвід з бою в Україні, щоб використати його для тренування Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) в майбутньому", - заявив Річард Фішер з Міжнародного центру оцінки та стратегії у Вашингтоні. "Для НВАК поле бою в Україні є прикладом новаторської війни проти безпілотних зброй та систем радіоелектронної боротьби, спрямованих проти них".

Аналітик Фішер вважає, що Народно-визвольна армія Китаю (НВАК), набувши бойовий досвід в Україні, зможе значно збільшити свої шанси на швидку перемогу у випадку вторгнення на Тайвань.

Також існує ймовірність того, що китайські офіцери роблять більше, ніж просто спостерігають і доповідають Китаю. Вони можуть надавати поради своїм російським колегам. Китай підтримує військові зусилля Росії з самого початку, зауважує кореспондент.

Журналіст вбачає, що Китай, можливо, дав згоду на вторгнення, оприлюднивши спільну заяву Сі Цзіньпіна та Володимира Путіна 4 лютого 2022 року - всього за 20 днів до нападу Росії на Україну. Путін, ймовірно, хотів розпочати раніше, але згодився зачекати до завершення зимової Олімпіади в Пекіні з мільярдами глядачів.

Українські військові утримують двох громадян Китаю, які воювали в складі російської армії. Вони надали перші дані про цих іноземців під час допиту. Ван Гуанцзюнь, громадянин Китаю, заявив, що після захоплення в полон українського командира, він був рятуваний від російських обстрілів, а Чжан Ренбо розповів про зраду свого російського напарника.


Читайте також

Реклама