Євро може стрибнути до 48,40 грн: що буде з доларом до кінця квітня.


Президента США Дональда Трампа заяви про звільнення голови Федеральної резервної системи та інші політичні заяви створюють нестабільність на валютних ринках. Фінансовий експерт Олексій Козирев назвав ці фактори та зробив прогноз на курс валют на наступний тиждень.
Політичні заяви президента Трампа
Непередбачувані заяви Трампа продовжують впливати на світові фінансові ринки. Наприклад, коли Трамп заявив про можливе звільнення голови Федеральної резервної системи, курс долара різко впав, а ціна золота зросла. Також його заяви про торговельні мита з Китаєм та ЄС викликали коливання курсів валют.
"Такий фактор людський і гучні промови практично рухають ринками. В кінцевому варіанті у ринків буде імунітет, і тоді гучні заяви Трампа не будуть так впливати. Це для Америки і для долара поганий фактор", – пояснює Козирев.
Прогноз курсу валют
За прогнозом Козирева, на міжнародних ринках коридор по парі євро-долар складатиметься від 1,131 до 1,155 долара за євро. Це вплине на курс в Україні:
- Міжбанк (безготівковий долар): 41,30-41,90 грн
- Євро відносно гривні: 46,71-48,40 грн
На готівковому ринку очікуються такі показники:
- Спред по долару в більшості обмінників: 20-25 копійок
- Спред по євро: 20-60 копійок
- Курс долара в банках: 41,10-42,00 грн
- Курс долара в обмінниках фінкомпаній: 41,05-41,90 грн
- Курс євро в банках: 46,50-48,50 грн
- Курс євро в обмінниках фінкомпаній: 46,70-48,40 грн
Кінець місяця та вплив на ринок
Кінець місяця має значний вплив на валютний ринок. У цей період проводяться розрахунки бюджету між бізнесом та компаніями, що може призвести до збільшення операцій на міжбанку. Національному банку знадобиться витратити від 380 до 640 млн доларів на інтервенції для підтримки гривні.
Монетарна політика
Ставки ФРС не знижувалися з березня 2025 року і наразі складають 4,25-4,5% річних. Різниця між ставками ЄЦБ і ФРС становить близько 2% на користь США. Прогнозується, що ФРС може знизити ставки на 0,25% або навіть на 0,5% на наступному засіданні 7 травня. Це необхідно для активізації економіки США та зменшення вартості обслуговування зовнішніх боргів.
Роль НБУ
Національний банк України має достатньо ресурсів для контролю курсових коливань. Вплив золотовалютних резервів НБУ понад 42 мільярди доларів може уникнути різких коливань та вплинути на ціни імпорту з ЄС. Проте подальше зростання курсу євро може призвести до інфляційних процесів в Україні.
Читайте також
- Трамп заявив, що чинить "великий тиск" на РФ та назвав припинення війни "поступкою" Москви
- На прощання з Папою Римським прибудуть 50 президентів і 10 монархів
- "Путін прислухається": Трамп заявив про дедлайн після завершення війни в Україні
- Чутливі фото поранених українців здійняли ґвалт у соцмережах