Скільки людей мобілізують щомісяця — відповідь нардепа.


Як має відбуватися мобілізація
На думку народного депутата Романа Костенка, військові мають брати участь у процесі мобілізації, приймаючи добровольців та тих, хто отримав повістки про призов, та оформлюючи людей для служби на фронті. Однак не всі готові приєднатися до оборони України. Залучати таких громадян до армії повинна місцева влада, але політики уникають цього, бо це може викликати негативну реакцію громадськості.
Костенко наголосив на необхідності того, щоб місцеві органи влади виконували свої функції, щоб уникнути ситуацій, коли людей зупиняють на вулицях і доставляють до військових комісаріатів. Він також відзначив, що порушення прав громадян з боку військкоматів є реальністю, але є розуміння, що деякі люди не бажають служити.
"Ми призиваємо близько 30 тисяч особового складу щомісяця. Так, ці випадки (коли ТЦК порушує права громадян, — Ред.) є 100%, але давайте говорити про випадки того, що в нас, мабуть, півтора мільйона людей, які не оновили свої дані та не йдуть у ТЦК", — підкреслив народний депутат.
За словами Костенка, процес демобілізації залежить від мобілізації: якби було кого призвати, можливо, вже були б обговорені конкретні терміни служби.
"І я за, щоб були чіткі строки, бо це конкретна мотивація для людей... Верховна Рада дала завдання уряду, щоб вони напрацювали законопроєкт про демобілізацію. Мали це зробити ще рік тому, але не зробили", — зазначив Костенко.
Також важливо згадати, що деяких в'язнів можуть призвати до війська, але не всіх. Адвокатка Катерина Аніщенко вказала, яким чином законно відмовитися від військового призову, та що деякі групи громадян можуть отримати відстрочку.
Україна продовжує масштабну мобілізацію військовозобов'язаних, але виникають питання про чіткість і прозорість цього процесу, а також про виконання законодавства в сфері військової служби. Народний депутат Костенко закликав місцеву владу брати більш активну участь у мобілізації, щоб уникнути порушень прав громадян та запобігти конфліктам. Також важливим аспектом є вчасне ухвалення закону про демобілізацію, що стане стимулом для тих, хто ризикує на фронті, та надасть чітку регламентацію участі в армії.
Читайте також
- Гетманцев назвав причину скорочення підтримки бізнесу в Україні
- ЗСУ просунулися на одному з найгарячіших напрямків фронту — ISW
- Два роки потому — річниця обстрілу банку у центрі Одеси
- Виплати сім'ям полеглих військових — як розподіляють 15 млн грн
- Скільки РФ може запускати дронів одночасно — аналіз Німеччини
- Юристка відповіла, чи можна Путіна судити без його присутності